Jaką walizkę dla dziecka wybrać?

Każda wycieczka to dla dziecka ważne wydarzenie - zawieranie nowych znajomości, odpoczynek od codzienności, obowiązków szkolnych, zgiełku miasta oraz czas niesamowitych przygód. Każdy przygotowuje się do wycieczki w określony sposób. Wiele dorosłych robi listę, aby nie zapomnieć najważniejszych rzeczy, inni pakują wszystko, co wpadnie im w ręce. Dzieci najczęściej nie wyjeżdżają bez ulubionej zabawki. Okres najmłodszych lat to czas, kiedy rodzice troszczą się o bezpieczeństwo i wymogę dziecka. Walizka, którą zabierze pociecha, musi być poręczna, lekka i mała, ale jednocześnie mieszcząca wszystko, co zechce ze sobą zabrać.

Walizki kabinowe dla dzieci

Możliwości dziecka a walizka

Walizka dziecięca musi być dostosowana do wieku, możliwości fizycznych oraz wagi. Niewątpliwie najlepszym wyborem będą torby na kółkach. Nie obciążą one pleców najmłodszych oraz będą łatwe do przetransportowania. Rekomenduje, aby maksymalny ciężar wagi nie przekraczał 8-10 kg. Walizka jednak musi być na tyle lekka, aby dziecko dało radę ją podnieść oraz ciągnąć.

Przede wszystkim nie należy kupować dużej walizki, która zmieści sporo rzeczy. Najbardziej polecanym rozwiązaniem jest tzw. "kabinówka", czyli walizeczka o wymiarach około 55 x 40 x 20 cm, która mieści się w luku bagażowym samolotu. Taki wariant będzie lekki oraz poręczny. Pakując ubrania dziecka, należy pamiętać, że dwa dni w jednej koszulce to nic niespotykanego u najmłodszych. Zamiast dużej ilości ubrań, warto zatem zapakować żel do prania ręcznego, z którym poradzą sobie nawet najmłodsi. W ten sposób pociecha nie będzie musiała nosić dużej ilości rzeczy, a jej ubrania będą codziennie czyste.

"Kabinówka" - jaka walizka dla dziecka?

Na obecnym rynku odnaleźć można szeroki wybór walizek kabinowych. Wybierając jednak torbę dla dzieci, należy postawić na odpowiedni motyw. Bardzo często wybierane są walizki w księżniczki, z ulubioną kreskówką czy postacią z serialu. Niestety minusem tych wariantów jest ich krótki żywot. Dzieci bowiem dorastają bardzo szybko, a ich gusta ciągle się zmieniają. Co więcej, kolorowe walizki dla dzieci są droższe od jednobarwnych.

Najlepszym wyborem będzie zatem zakup jednokolorowej uniwersalnej walizki, którą będą mogły używać nie tylko dzieci, ale również dorośli. Kiedy zabierze ją dziecko, zawsze można nakleić lub przyszyć na nią ulubioną postać malucha. Podczas zakupu walizki należy mieć także na uwadze to, iż nie należy oszczędzać. Z reguły droższe modele służą więcej lat. Doskonałym rozwiązaniem będzie walizka dla dzieci średnia. Wariant zapinany na zamek błyskawiczny powinien sprawdzić się najlepiej. Sprawia to, że nawet najmłodsi nie będą mieli problemu z układaniem rzeczy oraz w następstwie - z ich znalezieniem.